Rättigheter för ingen grupp

Här kan du ställa frågor om problem med och drift av phpBB 3 (3.0.0 eller senare). Det är här du bör skapa en tråd om du har ett problem, vill ställa en fråga och vill ha ett svar. Gäller det något annat, var vänlig bläddra nedåt på sidan.

Moderatorer: Moderatorgrupp, Supportgrupp

Kategoriregler
Här kan du ställa frågor om problem med och drift av phpBB 3 (3.0.0 eller senare). Det är här du bör skapa en tråd om du har ett problem, vill ställa en fråga och vill ha ett svar. Gäller det något annat, var vänlig bläddra nedåt på forumindex.

Klicka här för att se våra allmänna forumregler.
Skriv svar
pilsner
Extra aktiv medlem
Extra aktiv medlem
Inlägg: 151
Blev medlem: 2013-07-19 18:42
Svar: 0

Rättigheter för ingen grupp

Inlägg av pilsner »

Jag har en kategori som vi kan kalla X. I den kategorin har jag diverse forum bland annat q, w och e som jag vill att ingen grupp eller person (förutom admin) ska kunna starta trådar i förens jag ger den personen tillgång till det.
Måste jag ställa in det för hand på alla olika grupper och forum eller går det att lösa på ett enkelt sätt?

Jag hoppas att detta blir sista frågan och att jag snart är i full gång.

Tack :)
Användarens profilbild
Sinom
Verified
Administratör
Administratör
Inlägg: 11539
Blev medlem: 2010-11-04 21:24
Svar: 14

Re: Rättigheter för ingen grupp

Inlägg av Sinom »

Nej du kan ställa in det för just det forumet/kategorin.

- Sinom
Bild
Skriv svar

Vilka är online

Användare som besöker denna kategori: 1 och 0 gäst