Omöjligt att byta Mainlogon/Bannern

Här kan du ställa frågor om problem med och drift av phpBB 3 (3.0.0 eller senare). Det är här du bör skapa en tråd om du har ett problem, vill ställa en fråga och vill ha ett svar. Gäller det något annat, var vänlig bläddra nedåt på sidan.

Moderatorer: Moderatorgrupp, Supportgrupp

Kategoriregler
Här kan du ställa frågor om problem med och drift av phpBB 3 (3.0.0 eller senare). Det är här du bör skapa en tråd om du har ett problem, vill ställa en fråga och vill ha ett svar. Gäller det något annat, var vänlig bläddra nedåt på forumindex.

Klicka här för att se våra allmänna forumregler.
Skriv svar
lebowski
Ny medlem
Ny medlem
Inlägg: 2
Blev medlem: 2009-02-22 14:22
Svar: 0

Omöjligt att byta Mainlogon/Bannern

Inlägg av lebowski »

Har nu slitit timmar för att byta Mainlogon men får det inte att funka...Det som inte stämmer med de guider som jag hittat på nätet är när man går via cpanel i forumet och ska byta loggan genom Edit imageset så stämmer inte mainlogon jag ser på sidan med den som är i cpaneln. Har även testat att byta ut png filen som ligger i /public_html/styles/SEO/theme/images/header_logo.png utan att bilden byts på forumet. Här är mitt forum http://www.versys-scandinavia.tk Jag kör stylen SEO

Nån som har en hint om vad man ska ändra för att få det att funka?
Användarens profilbild
tumba25
Hedersmedlem
Hedersmedlem
Inlägg: 2097
Blev medlem: 2007-04-18 10:38
Svar: 0

Re: Omöjligt att byta Mainlogon/Bannern

Inlägg av tumba25 »

Tom forumets cache och din webbläsar-cache.
Bild
Developer @ phpBB MOD Team

Behöver du en modifikation skriven/installerad för ditt phpBB-forum? Eller kanske annan specialanpassad kod och/eller en server-administratör? https://tumba25.net/
lebowski
Ny medlem
Ny medlem
Inlägg: 2
Blev medlem: 2009-02-22 14:22
Svar: 0

Re: Omöjligt att byta Mainlogon/Bannern

Inlägg av lebowski »

:oops: otroligt vad lätt det kan vara ibland
Skriv svar

Vilka är online

Användare som besöker denna kategori: 1 och 0 gäst