Ofullständig bekräftelse via mail
Moderatorer: Moderatorgrupp, Supportgrupp
Här kan du ställa frågor om problem med och drift av phpBB 3 (3.0.0 eller senare). Det är här du bör skapa en tråd om du har ett problem, vill ställa en fråga och vill ha ett svar. Gäller det något annat, var vänlig bläddra nedåt på forumindex.
Klicka här för att se våra allmänna forumregler.
Ofullständig bekräftelse via mail
Någon som känner igen följande problem:
När man registrerar sig på vårt forum ( http://www.travnut.se/forum ) så skall man erhålla en bekräftelse via mail innehållande användarnamn och lösenord.
Nu får man ett ofullständigt mail som ser ut exakt som nedan. Jag hittar inte felet. Någon som vet?
*****************************************************
Du har nu registrerat ett anv
Ditt anv
Du kan byta l
http://www.travnut.se/forum/index.php?action=profile
H
teamet bakom V75-tävlingen börjar 1 januari..
Re: Ofullständig bekräftelse via mail
Tror nog inte att du har läst reglerna för den här kategorin eller?
Detta forum är enbart avsett för förfrågan om tjänster - gratis eller mot betalning, och skall ej förväxlas med supportforumet. Du får enbart göra förfrågan här, inte annonsera dina tjänster.
Brukar sova lite efter 29:e timman och Ingen support via PM!
Re: Ofullständig bekräftelse via mail
Och svaret på din fråga är troligen att du ändrat i e-postmallarna med en texteditor som inte sparar filerna som UTF-8 utan BOM.
För kollar man noga, så är det (som jag ser det) ett å, ä eller ö som kommer här näst på alla "brutna" rader.
/marcus
Re: Ofullständig bekräftelse via mail
Vilka är online
Användare som besöker denna kategori: 2 och 0 gäster


