Avstängda
Moderatorer: Moderatorgrupp, Supportgrupp
Re: Avstängda
Re: Avstängda
Om du skulle vara kund på ett webbhotell och har ett forum på ditt konto.
Skulle du fråga efter support hos oss för att webbhotellet stängt ner din hemsida?
/marcus
- egetforum.se
- Gammal medlem

- Inlägg: 90
- Blev medlem: 2006-01-20 18:15
Re: Avstängda
marcus, jag tycker du är för snabb att döma ut frågan utifrån att forumet ligger hos oss. Hur kan du så säkert förutsätta utan att fråga mer att vi på EgetForum har stängt separata användarkonton? EgetForum har inte stängt något och även om eldz först borde ha kommit till oss för support (vi skickar ut ett email där vi säger att vi har support på http://support.egetforum.se samt första posten i det nyskapade forumet säger även detta, samt på http://www.egetforum.se finns även denna information på http://www.egetforum.se/gratis-forum-support.php och vi kommer inom några veckor att även förbättra denna information)marcus skrev:Skulle du fråga efter support hos oss för att webbhotellet stängt ner din hemsida?
/marcus
För information om vad som har hänt helt enkelt är att en användare med administratörs rättigheter har bannat samtliga användare i forumet, vi har därför gått in och bannat upp alla användare
Re: Avstängda
Ooo, that is grateegetforum.se skrev: vi kommer inom några veckor att även förbättra denna information)
Sedan så var det inte att döma ut något marcus skrev om, det var en liknelse, vilket är en stor skillnad.
Brukar sova lite efter 29:e timman och Ingen support via PM!
- egetforum.se
- Gammal medlem

- Inlägg: 90
- Blev medlem: 2006-01-20 18:15
Re: Avstängda
Kjell, jo men liknelsen bygger ju på ett faktum att det förutsätts att EgetForum har stängt forumet eller något i forumet. Jag har inget emot liknelsen, utan det är antagandet om stängning jag syftade till.Kjell skrev:Sedan så var det inte att döma ut något marcus skrev om, det var en liknelse, vilket är en stor skillnad.
Re: Avstängda
Jag skrev inte att ni stängt ner deras forum, utan jag skrev att de fick vända sig till er.
Sedan drog jag en parallell om t.ex. ett webbhotell stängde ner deras konto, så skulle det vara ologiskt att kontakta oss.
/marcus
- egetforum.se
- Gammal medlem

- Inlägg: 90
- Blev medlem: 2006-01-20 18:15
Re: Avstängda
Vilka är online
Användare som besöker denna kategori: 6 och 0 gäster


