Hackat forum, brutalt konstigt nu
Moderatorer: Moderatorgrupp, Supportgrupp
-
gripen.sverok.net
- Ny medlem

- Inlägg: 1
- Blev medlem: 2005-03-02 20:26
Hackat forum, brutalt konstigt nu
Kommentarer i stil med "Du var ju en jävla webmaster, också" undanbedes. Jag har inga större kunskaper inom kodning, jag kan i princip lägga ut nyheter på hemsidan, uppdatera saker på den samt lite andra mindre betydelsefulla funktioner. Hur som helst så får någon som vet lite mer än mig om det här ge mig lite visdomsord och förklara vad som gått snett egentligen. Det kan inte ha att göra med att den låg i mina Temporary internet files? Kan hackern ha sabbat något mer och hur återställer jag det?
Det jag vill ha reda på är i princip hur jag nollställer forumet och samtidigt behåller användarna, inläggen och designen. Sedan kanske ett nytt lösenord varapå plats. Hur fixar jag det? Jag är ganska trött på det här nu.
Väldigt tacksam för svar
Vikarierande Gripen-webmaster
P.s: Ordinarie webmaster som kan det här är inte tillgänglig, han befinner sig just nu i Marocko/Tenerifa på praktik D.s
The Complete phpBB Template Design Guide (phpBB 2.x): http://archive.jakob-persson.com/articl ... index.html
Vilka är online
Användare som besöker denna kategori: 6 och 0 gäster

